| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa nu imi mai transpire picioarele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Daniel TM a răspuns:

Daca vrei poti sa incerci cu spray de picioare. Eu stiu un spray care l-am folosit si am fost foarte multumit, de la Oriflame, sper sa nu se inteleaga ca fac reclama la aceasta firma, nu sunt distribuitor si nici nu am nici un interes sa promovez produsele acestei firme. Sper sa iti fie de folos raspunsul meu

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Consultă un medic dermatolog.
Poți lua de la farmacie pudră de talc mentolată.
Sunt și creme emoliente care previn transpirația.
Folosește numai încălțăminte din piele naturală și ciorapi din bumbac.
Picioare fără transpirație.
Pa, pa.

| cely a răspuns:

Clateste picioarele in apa cu bicarbonat

Anna
| Anna a răspuns:

Exista pudre speciale.Nu stiu de care, dar stiu ca sunt bune!

| mioara a răspuns:

Foloseste pudra de talc pentru copii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Date cu o crema de picioare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am auzit ca este folositor acidul boric.se gaseste la farmacie si trebuie sa te dai pe picioare si sa iti pui si in incaltaminte.intreaba si tu la farmacie.eu nu am incercat caci nu am avut probleme.am auzit si eu la un unchi de-al meu.