| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa nu ma mai doara gatul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| vilmaristul a răspuns:

Cand te doare gatul, ia faringosept
acum si cu gust de lamaie

| Victoria a răspuns:

Ia niste pastile impotriva durerilor de gat. Cele mai bune sunt Nurofeon, Strepsils, Hals

| daniDeeDee a răspuns:

Strepsils miere si lamaie. Este foarte bun.

| lifeForJesus a răspuns:

Faringosept! The best! big grin

| Ally a răspuns:

Ia un leac natural cum ar fi un ceai de menta cu miere sau stoarce o lamaie zeama aia de lamaie e cea mai buna pentru gat crede-ma leacul natural sigur te va face bine. Mi-a facut placere sa te ajut!

| DoctorX a răspuns:

Mai poti incerca Tantum Verde. dropsuri sau. mai nou, spray cu anestezic... e chiar eficient.

| razzy a răspuns:

Io zic sa iei strepsils

| julieta20 a răspuns:

Expectoreaza de cate ori simti nevoia... evita lichidele reci...si ia orice din farmacie pentru calmarea durerilor

| anahy_5817 a răspuns:

Bea ceaiuri si ia antibiotice sau du-te la doctor