| nustiuexact69 a întrebat:

Ce să fac să nu mai cred ca sunt nebun? Efectiv am anxietate și puțină depresie și in trecut făceam atacuri de panică, și îmi e frică să nu fiu nebun sau ceva parcă de orice boală aud îmi e frică să nu o am sau ceva de genul și zici ca sunt simptomele chiar dacă nu am accea boală, am văzut un documentar despre un om nebun, și acum îmi e frică să nu fiu și eu nebun,
nu aud voci, nu vorbesc singur, decât uneori dar în gând gen vorbesc cu mine in sine, am o relație foarte bună cu iubita mea, am o viață frumoasă dar îmi e frică să nu fiu nebunsad judec nu uit persoane, fac orice activitate normală dar în capul meu îmi e frică să nu fiu nebunsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
45 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns (pentru alondrakiss):

Nu cred că are legătură cu tratamentul, nu este ototoxic. E posibil să fi făcut infecție sau dop de ceară sau amandouă.

| milliongirl a răspuns:

Salut.
Faci un test iq? sa vezi cat de bun si sanatos e capul tau?
Uite, incearca testul : 23.
Inainte uita-te la alt test, la 2-3 intrebari sa vezi cum se face. Si apuca-te si sa-l incet si trateaza-l serios.
Zi-mi si mie ce rezultat ti-a iesit.

| nustiuexact69 explică (pentru milliongirl):

Imediat îl caut

| nustiuexact69 explică (pentru milliongirl):

Unde îl pot găsi?

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru Shattergrim54):

Depresia este un dezechilibru al neurotransmițătorului serotonină. Se poate întâmpla oricui oricând.

| nustiuexact69 explică (pentru Shattergrim54):

Mulțumesc mult

| RazzMTB a răspuns:

Asta e deja schizofrenie

| nustiuexact69 explică (pentru LisaJulie):

Unii oameni de pe TPU, spun că am schizofrenie, e adevărat? sad

| nustiuexact69 explică (pentru RazzMTB):

Dar nu aud voci sau ceva:/

| nustiuexact69 explică (pentru gabicoo):

Era cineva aici pe TPU si spunea că probabil am schizofrenie, e adevărat sad? Mi e frică sad

| GeorgescuF a răspuns:

Nu cred ca ai fost la nici un psihiatru, altfel nu ai folosi cuvantul "nebun". Nici un psihiatru nu da un astfel de diagnostic. Iar daca ai fi fost la un psihiatru si i-ai fi spus sincer ce te framanta, iti recomanda sa te internezi pentru a fi supravegheat in timpul unui tratament psihiatric.

| LisaJulie a răspuns (pentru nustiuexact69):

Nu! Schizofrenia nu se diagnostichează asa ușor

| Alexalex1000 a răspuns:

Pshiolog și sport

Răspuns utilizator avertizat