| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa nu mi se mai exfolieze unghiile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MallyMahh a răspuns:

Sa le dai cu un fel de ulei special ...cred ca de la Oriflame.Am si eu si e foarte bun Mar. Primesc si eu fundita? big grin P.S. Daca vrei ti-l aduc sa-l vezi.

| anonim_4396 explică (pentru MallyMahh):

Ok

2 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Soluţia speciala pentru exfoliere si unghii casante, de la firma Casa Herba (firma producatoare), se gasea la magazinele Plafar si costa aproximativ 10 lei. Pentru ca unghiile noastre sa nu se mai exfolieze, sa nu se mai rupa, trebuie neaparat sa stim ca lipsa de calciu si vitamine B complex, sunt cauza principala, si au un impact direct asupra exfolierii unghiei. Trebuie sa completam cu capsule ce contin Calciu, Magneziu şi vitamine din complexul B.
O zi cu zâmbet să ai!