| Ƨirenia a întrebat:

Ce să fac să nu mi se mai jupească pielea de pe faţă de la frig?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește cremă puternic hidratantă de față, bea multe lichide.
Pa, pa.

| DakotaRoyse a răspuns:

Te dai cu o cremă intens hidratantă seara happy Sau dimineaţa, dar una mai slăbuţă, gen cele de la Dove. Şi pe cât se poate să eviţi frigul, sau să acoperi cumva părţile sensibile când ieşi.

| mona a răspuns:

Foloseste o crema hidratanta

| cryssu2008 a răspuns:

Buna. Iti recomand sa incerci produsele cu aloe vera de la Forever Living Products. Sunt naturale si dau si rezultate repede.

| Delicacy a răspuns:

Înainte cu 20 de minute de a ieşi afară, tamponează uşor faţa cu câteva feliuţe de lămâie

| pisicutzamik a răspuns:

Foloseste o crema hidratanta pentru fata ca acum este timpul rece, cauta in farmacii

| Liana12 a răspuns:

Ar trebuii sa te dai cu crema - dimineata si seara happy

| prodansergiu a răspuns:

Pai ar trebui sa folosesti creme cu aloie vera dar si sa iti protejezi fata cu ajutorul unui fular sau esarfa

| negrisor a răspuns:

Pai si eu si eu am tot incercat toate cremele posibile si am ajuns la concluzia ca cea mai buna crema e nivea iti ramane pielea fina nu se usca si in + miroase placut te dai seara inainte de culcare si dimineata big grin fundabig grin

| negrisor a răspuns:

Cea mai buna crema e nivea iti ramane fata fine nu ti se usca pielea si in + miroase frumosbig grin te dai inainte de culcare si dimineata cand mergi la scoala sau cand te trezesti, funda?

| biateo98 a răspuns:

Pai...trebuie sa te dai cu crema mereu ca sa nu mai patesti asa.