| raissa a întrebat:

Ce sa facem sa trecem mai usor de caldura asta si in acelasi timp sa stam si afara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandraKnows a răspuns:

1. In primul rand trebuie sa ne imbracam cu ceva din materiale organice, nu sintetice; pantaloni scurti sau fustite din material subtire si culori cat mai deschise.
2. Toti ar trebui sa avem la noi o sticla cu lichid ( de preferabil apa) rece abia scos de la frigider. Sa nu mancam alimente din carne sau lactate ( exixsta riscul de a ni se face rau in mijlocul strazii).
3. Sa facem sport si sa ne mentinem in forma macar pana la sfarsitul verii.
Sper ca asta sa te ajute sa treci mai usor peste canicula si. Pot avea fundita?happy

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Te "inarmezi" cu un evantai, ochelari de soare si o sticla de apa plata, si toate vor fi bune si frumoase!winking Numai bine!

| inutsa a răspuns:

Multa apa, inghetata si sa stam in locuri ferite de soare >big grin

| Stefanaaa a răspuns:

Sa te uzi cu prietenii.Aduni toata gasca, va inarmati cu apa calduta si incepeti luptawinking.

| atomis a răspuns:

Mananca inchetabig grin

| shop1992 a răspuns:

Stai la umbra si hidrateaza-te.