| OanaG a întrebat:

Ce sa-i cumpar cadou prietenului meu de Sf Andrei? Eu ma gadeam la un ceas, ca tot ii plac, dar pe langa asta, sa-i mai iau ceva? Ce? Fara inimioare ca nu-l iubesc, suntem de f putin timp impreuna! Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| totElodia a răspuns:

Eu nu inteleg o astfel de mentalitate! Cum poti fi asa batut in cap incat sa-ti faci un/o prieten/a fara iubi-o/ al iubi.

| emabrumareanu29 a răspuns (pentru totElodia):

Isi face prieten pentru ca il place.a placea nu e egal cu a iubi. faci confuzii mari.

| OanaG explică (pentru totElodia):

Nu stiu care e mai batuta in cap, ia revizuieste-ti mentalitatea laughing, tu daca maine te combini cu un tip, gata il iubesti? Mai fata...

| totElodia a răspuns:

Draga Oana, imi pare rau ca iti raspund asa de tarziu. Dar, daca maine, cum ai spus tu, m-as combina cu o persoana, asta ar insemna ca as iubi-o, ca s-a creat o legatura anume intre noi, nu doar de curiozitate, interes.

| OanaG explică (pentru totElodia):

Fiecare in felul lui. Iti manifesti altfel sentimentele. Eu nu pot iubi un baiat din cateva intalniri si cateva ore petrecute impreuna. Am ajuns la stadiul acela, incep sa tin la el.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pai si daca esti aproape de a te casatori cu el nu-i fa cadouri inimioare si d'alea, ca el sune frumos, da pretuiesc, dar la prima curatenio o arunca sau o da cadou mai departe, dai ceva ce stii cai place, daca lui ii plac ceasurile scumpe nu-i lua un ceas ieftin cu care sai fie rusine, iai ceva de buget mic, si sa-i placa 100%, un accesoriu ar fi perfect, sau cum e si intr-o melodie mai veche to na na na; scuzami gramatica

| cat212 a răspuns:

Prima, nu crezi ca e ceva destul de scump? adica nu poti lua un ceas cu 10 lei de la piata... in al doilea rand depinde de varsta: ii poti lua un CD cu formatia preferata, poate un tricou pe care il vrea de ceva vreme dar nu a avut timp sa il cumpere. chestii minore care o sa ii provoce bucuria big grin poate chiar o invitatie la film sau ceva mai special o noapte in 2 daca tot nu va cunoasteti destul de bine... thinking

| OanaG explică (pentru cat212):

Da cine a zis ca`l iau din piata laughing

| cat212 a răspuns (pentru OanaG):

Ziceam si eu acum. era doar un exemplu

| OanaG explică (pentru cat212):

Ok happy, am inteles, dar suunt in pana de idei.

| cat212 a răspuns (pentru OanaG):

Pai cati aveti tu si respectiv prietenul tau?happy

| OanaG explică (pentru cat212):

Eu 18, el 22.

| cat212 a răspuns (pentru OanaG):

Hmm. de ce nu l'ai duce pe el sa isi aleaga?laughing adica ii cumperi si ceva ce ii place si ceva ce isi doreste. thinking doua dintr'o lovitura. sau sfatuieste'te cu prietenii lui vezi ce aleg ei si te adaptezi thinking

| OanaG explică (pentru cat212):

Da nu e asa simplu laughing Nu pot sa-i zic " hai sa-ti cumpar un cadou, alege ce vrei..." Vad eu!