| Lala20 a întrebat:

Ce sa iau ca sa imi revina vocea? Sunt foarte ragusita de miercuri, pe cand luni m-a durut gatul dar am luat si inca iau medicamente, dar ragusala tot acolo e! Help rapid va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| edytzu4 a răspuns:

O chestie extrem de simpla
bea un pahar cu apa calaie...:X50% rece 50% calda.si sa vezi ce bine e. Funda?

| Flory_2183 a răspuns:

Poti sa iti faci un ceai dintr-o ceapa medie o pui la fiert intr-un litru de apa o lasi sa fiarba cam 10 min si il bei caldut nu fierbinte...sau intr-o ridiche neagra dupa ce ai scoti miezul o umpli cu miere si o lasi de seara pana dimineata si iei cate 2 lingurite dar jumate de ora nu bei si nu mananci nimic.sanatatehappy

| FursecCuCiocolata a răspuns:

Buna! Poi si eu am patsit asa dar mi a trecutbig grin uite cum ai putea u sa procedeziwinking:*
- pentru inceput: du-te la doctor sa iti faci un consult apoi doctorul va vedea ce ai si iti va da cateva medicamente apoi mai poti incerca si urmatoarele solutsii:
- incearca sa nu mai vb atat de des pentru ca vocea sa iti revina mult mai usor
- incearca sa mai cauti pe internet diferite leacuri
cam atat sper ca te am ajutat daca functsioneaza pls funda?batting eyelashes