| nighteye a întrebat:

Ce sa ma fac daca am niste dungi rosii pe sani si nu ma dor dar arata urat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt vergeturi care se vor face albe mai târziu.
Pa, pa.

| Morteni_Colonelu_1961 a răspuns:

In primul ran e normal da nu mai manca ciocolata ca o sa-ti apara si cosuri pe fata si ca tratament iti recomand Daleron, comprimate Forma de prezentare: Comprimate 500 mg; cutie x 2 blist. x 6 cpr. Indicatii: Durere usoara si medie. febra. Doze si administrare: Oral: adulti si copii peste 15 ani: 500-1000 mg la 4 ore, maxim 4 g/zi in tratamentul pe termen scurt si 2, 5 g/24 ore in cel pe termen lung. copii: 60 mg/ kg; se poate repeta la 6 ore; 5-8 ani (17-24 kg): 250 mg de 3-4 ori/zi, maxim 1 g/ zi; 8-12 ani (24-35 kg): 250-500 mg de 3-4 ori/zi maxim 2 g /zi; 12-15 ani (35-50 kg): 250-750 mg de 3-4 ori/zi maxim 3 g/zi. da du-te la dermatologie nu stiu sigur

| PinkPanther a răspuns:

E vorba de vergeturi, Apar la schimbari bruste de greutate, tesutul de sub piele se rupe si dungile alcelea sunt un fel de cicatricii sub piele. Nu prea ai cum sa scapi de ele, insa poti sa le diminnuezi si sa le previi folosind o crema de corp cu colagen si hidratandu-te foarte bine, aproximativ 2 litri de apa pe zi, astfel tesutul devine mai elastic si se rupe mai greu.