| ely_8945 a întrebat:

Ce se daca am bube care ma mananca si m-am scarpinat si acum iese puroi dau funda plss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Alistair a răspuns:

Se formeaza o mica rana atata tot. Putine sanse de infectie. O sa ramana probabil o mica urma.

| Minks a răspuns:

Nu am inteles nimic. Daca reapar bubele du-te la farmacie si cere mixtura mentolata, racoreste pielea si calmeaza mancarimile. ATENTIE! Sa nu dai cu mixtura pe zonele iritate, o sa te usture rau. Daca bubele nu dispar, du-te la medic - dermatolog.

| danaalexa a răspuns:

Ce se ce? ce se intampla? nimic.astfel de chestii sunt normalehappy poate se va reface.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mananci puriorul! Si sa te ungi cu **** de camila, vechi de 500 de ani! Vorbesc serios! E explicat de stiintza:
Daca mananci puroiul anumite particule utile reintra in organism! Si excrementele de camila vechi de 500 e ani contin un fel de ''alifie'' care rezulta din invechirea grasimii pe care camilele le elimina prin excremente!winking Excrementele le gasesti in farmaciile de profil, nu ai nevoie de retetawinking