| SaveTheNature a întrebat:

Ce se intampla atunci cand "NE TRAGE CURENTULl" medical vorbind?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| SaveTheNature explică:

Pricepe cineva intrebarea? mai astept raspunsuri.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
e vorba de aer rece, te-a prins curentul este un termen popular folosit de varstnici..ai dormit dezvelita si ai prins curent, adica ai racit. ceva de genu.
O seara bunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Citeşte aici,
http://forum.chip.ro/archive/index.php/t-76611.html
Te pup!

| tlaura a răspuns:

Racesti sad

| VictorL a răspuns:

Buna se pot intimpla multe simptome:
Tusesti,esti racit, ai febra, te dor urechile sau te doare capul. Acum pe timp de Primavara acest CURENT este mai frecvent. Fiind-ca vezi tu esi afara si chiar de e cald dar este un vantisor care te trage pe la urechi el este cel mai rau vant si din aceasta cauza te trage curentul. Sau daca ai fost la vreo aniversare, nunta, botez la fel te poate trage curentul. Doar daca acestea sunt serbate in incaperi inchise si tu esi afara mai des. Alta simptoma este atunci cand transpiri. de exemplu seara e cald in casa tu faci o baie apoi mai stai prin casa si transpiri dupa aceea te dezbraci si ramai intr-un maiou sau esi pe afara este foarte rau. Te sfatui sa consulti un medic daca ai patit si tu asa ceva sau consulta-l doar pentru detalii. Poti cauta si online despre acest curent. Sunt sigur ca aceste informatii tiau fost cel putin de folos.
FUNDA?

| StormRider a răspuns:

Racestibig grin

| AlexFTW3 a răspuns:

Ai dureri de masea, racesti, poti auzi greu pe accea ureche si multe altele