| Fabio_Fabio_1992 a întrebat:

Ce se intampla daca ai imunitate scazuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te imbolnavesti mult mai usor decat altii. De orice.

| Violleta2022 a răspuns:

Contactezi boli si virusi foarte repede.

| Mayhem666 a răspuns:

Ce crezi ca se poate intampla? Racesti, nu?
Poti lua niste pastile pentru imunitate.

| Fabio_Fabio_1992 explică (pentru Mayhem666):

De care pastile?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Fabio_Fabio_1992):

Ce altceva ai putea sa iei ca sa iti intaresti imunitatea?

| Felys a răspuns:

Suplimente de vitamine, cat mai multe legume si fructe crude daca se poate si putin sport

| vocea a răspuns:

In primul rand, racesti mai usor fiind expus foarte usor racelii.
Ca remediu iti recomand sa mananci usturoi, sa bei ceai cu miere, ceai cu lamaie, sa mananci peste, sa mananci nuci si alune.

| FaraNumePls a răspuns:

Buna, poate să ți se facă rău, să răcești, ești predispus la luarea unui virus...
Ar trebuii sa iei niste vitamine dar acele vitamine ar trebui să le iei din mâncare așa ar fi mai sănătos.
Funda?

| NotMyFault a răspuns:

Esti predispus bolilor, virusilor. Sugerez sa iei multa vitamina C.