| ZaharescuCostin a întrebat:

Ce se întâmplă dacă bei vaccinul? Devii imun? Fundă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hela a răspuns:

Posibil sa ai probleme cu sistemul digestiv si nu cred ca are efectul dorit nici pe cat se spune. Nu recomand laughing)

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, căci în stomac el se descompune și nu are efect.

| Frank51 a răspuns:

Il irosesti, nu are nici-un efect daca ajunge in sistemul digestiv.

| WhiteLife a răspuns:

Este inactivat de sucul gastric. Imunitatea se dobândește daca este introdus parenteral (intramuscular).

| cfrtobias a răspuns:

Tu cum bei vaccinul? te lasa cineva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e introdus in muschi, normal va avea efect si in sistemul digestiv. Dar vaccinurile se fac in muschi pentru ca acolo doare mai putin si nu se raspandeste doza de vaccin asa ca sistemu imunitar vine doar in muschiu ala. Daca iti intra in sange sau in intestin pai cred ca te caci pe tine. O sa devii si imun pentru ca noi facem antigeni si pentru h pylori si alte scarbe care se gasesc in intestine inclusiv virusuri, dar raspunsul e acelasi ca la o toxiinfectie alimentarawinking