| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca iti incepi viata sexuala dupa 20 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic, e foarte normal.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Daca esti fata: cresc riscurile sa dezvolti niste tipuri de cancer (san, ovarian). Exista niste studii care dovedesc ca sexul protejeaza impotriva anumitor boli printre care si de cancerul de san si cel ovarian. Riscul este destul de mic incat sa nu devii obsedata de sex.

Daca esti baiat: Datorita studiilor care spun ca barbatii se masturbeaza mai des decat femeile, studiile care studiau efectele sexului nu au avut rezultate concludente.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu se intampla nimic, ai timp sa recuperezi.

| elena a răspuns:

Incepe, nu ai pierdut nimic, poti recupera, numai sa-ti placa si sa realizezi ce mult ai pierdut ca nu ai inceput mai demult.

| pisi dy a răspuns:

Nimic, ce sa se intample? Incepi cu cineva la care tii si cand esti pregatita, nu cand vrea cercul de prietene/cunostinte.Asta nu-i vreo intrecere...si stai linistita ca poti "recupera" fara probleme, n-ai pierdut nimic.

| Cryss a răspuns:

Nimic happy. ii exact aceeasi chestie daca incepi mai devreme sau mai tarziu happy.

| carmenzo a răspuns:

Gyzzard nu speria fata de acum ca e perfecta varsta de 20 de ani ...pana la 18 ani te dezvolti si apoi da-i bataiehappyhai ca e foarte bine pentru tine perfect normalhappyte pup si spor la treaba!

| Mishulet a răspuns:

Nimic. Eu aveam 22 de ani am gasit persoana potrivita(sotul meu) cu care sa incep viata sexuala (cu o luna inainte de casatorie) si cred ca nu am pierdut nimic. Ai timp sa recuperezi toata viata.

| alecs_5368 a răspuns:

Ce se poate intampla...laughing nimic ...intrebarea este:"rezisti tu vorbelor si glumelor facute pe seama ta din acest motiv?" ...chiar aseara m-am uitat la un film care se ti-ar "putea raspunde" la intrebare: uita-te la SEX DRIVE.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incepi sa recuperezi... si recuperezi...pana faci febra musculara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se intampla nimic.Chiar este mai indicat acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare isi incepe viata sexuala atunci cand se simte pregatit...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubita viata sexuala se incepe atunci cand esti pregetita sa o faci. Nu este o limita de varsta si nu patesti nimic daca o incepi mai tarziu. Mai ales ca la 20 de ani nu esti o baba. Poate e mai bine asa, inseamna ca nu ai fost pegatita sa faci pasul si acum esti mai matura din punct de vedere psihic. Nu trebuie sa te simti obligata nici de societate, nici de "moda" de acum, nici de "prietene" si in nici un caz de vreun baiat. Si nu trebuie sa iti fie rusine de acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am inceput-o dupa 26si a fost perfect.si este si acum.

| kisstherain a răspuns:

Nu se intampla nimicoh go on,

| maria_7663 a răspuns:

Am si eu o intrebare, am 18 ani si inca sunt virgina, dar simt o frica, sunt cu o persoana de 1 an si inca ma asteapta dara ma tem sa nu ma paraseasca, ce ma fac?