| ionutzz1994 a întrebat:

Ce se intampla daca ma scarpin cand am pojar? Si acum m-a apucat si durerea de masea, am voie sa i-au medicament sau ceva?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| vladmR a răspuns:

Da...dar nu te scarpina sa nu lasi cicatrici sau ceva

| Lanyshorta a răspuns:

Buna! Daca te scarpini atunci cand ai pojar, se pot rupe "bubele" si sa-ti ramana cicatricii.Ca sa atenuezi mancarimea poti folosi o pudra mentolata,o gasesti la farmacie.Daca ai in acelasi timp durere de masea, nu stiu sigur daca ai voie sa bei medicamente, dar cred ca nu s-ar intampla nimic. Oricum cel mai bine este sa vorbesti cu medicul de familie. Sper sa te insanatotesti cat mai repede!

| MyObsession a răspuns:

Nu te mai scărpina, rămăi cu cicatrici.
Ai răbdare şi dăţi cu acele creme mentolate peste bubiţe şi în 6-7 zile scapi.