| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca manac doar odata pe zi si stau beau si fumez toata ziua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Mai bine ai oleaca de singe in instalatie si doneaza gramada aia de bani pe care ai arunca-o aiurea in bautura si tigari cuiva care chiar vrea sa traiasca. Apoi sari naibii de pe bloc. Sau foloseste alta metoda.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Va trebui sa platesti un preot sa te inmormanteze.

| Eduard619 a răspuns:

O sa mori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hepatita toxica, o boala de ficat din cauza tutunului si acoolului si ulcer la stomac din cauza alimentatiei vai de ea.

| Otto2014 a răspuns:

Te imbolnavesti rau si mori.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Lipsa vitaminelor, Deshidratarea....Noi putem spune aproximativ toate lucrurile rele ceva boli ect dar tu nu constientizezi ca mancarea e foarte importanta si cand iti vei da seama, vei fii prea tarziu.Eu ti-as recomanda urmatoarele 1 saptamana meniul tau zilnic si apoi dupa o saptamna : Cele 3 mese in fiecare dimineata (doar mancare sa fie), Nu mai bea nu mai fumeazi si (o sa iesi in + si pe plan financiar si pe plan fizic ), 1-2 litri de apa pe zi.Cum te-ai putea de tigar este foarte usor (poate fi greu la inceput dar nimic nu e usor la inceput) nu mai fumezi de acuma, nu ca de maine, sau azi fumez 1 tigara, maine jumate, asta nu o sa te ajute o sa-ti provoce dependenta. Daca am sta si sa negandim cam cati bani ai dat numa pe tigari timp de nu stiu cat timp poate am avea o cifra cu 3-4-5 zerouri. Incerceaca cele 2 saptamani si o sa vezi cum te simpti mai bine. Bafta. Poate am vorbit cam brutal cu tine big grin, scuze,.

| Discord a răspuns:

Nu vei muri neaparat... depinde cum rezisti dar mai mult de 2 ani nu cred. daca fumezi toata ziua nu te poti stepta al altceva.Am niste rude care beau si fumeaza destul de mult (nu toata ziua logic) cam dinainte de revolutie si au diverse probleame atat de comportament cat si de sanatate. Daca vrei sa te sinucizi... da-i drumul!

| walkeR1 a răspuns:

O sa duci o viata de tot... iti distrugi stomacul, ficatul, plamanii etc. deci inca o saptamana si esti gata!

| elele a răspuns:

Da am sanse sa mor mai repede? adica daca beau si ma imbat din 3 pahare...

| SergiuDani2001 a răspuns:

Pai simplu...te duci dq in iadhee hee)

| Anonim013 a răspuns:

O sa traiesti pana vei muri. Ca toata lumea de altfel.