| SnicK a întrebat:

Ce se intampla daca stai prea mult pe scaun? Adica noh...si la scoala si acasa? Ma doare asa parca matu gros ca si cum ma fulgera doar.nu tot timpu. E ceva grav? Daca stau.adica stiu ca se formeaza celulita sau venele nu circula... dar alceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebuie sa eviti sa stai prea mult pe scaun, este recomandat ca la anumite intervale de timp daca ai posibilitatea sa faci pauze si sa executi miscari de relaxare. Daca durerile nu dispar, trebuie sa mergi la medic, pentru a depista cauzele acestor dureri.

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Se favorizează de obicei apariţia hemoroizilor. big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuie sa faci mai multa miscare, de la viata sedentara apare constipatia, apar kilogramele in plus si chiar probleme de circulatie.

| 334499 a răspuns:

Compenseaza cu sport

soothe
| soothe a răspuns:

Ti se intampla ceea ce in engleza (medicna chineza ) se numeste blood stagnation (stagnare de sange) concept care este usor de inteles.
Tot in engleza este o vorba care poate fi antidotul cele de mai sus "move your ass".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

este bine sa faci sex la 11 ani mi se pare normal