| SaveTheNature a întrebat:

Ce se intampla daca uiti pansamentul cu arsen in masea?
Intreb asta pentru ca mai demult mi-am tratat o masea. Doctorita punea pansament apoi punea un fel de ciment deasupra, de mai multe ori. Brusc stomatoloaga nu a mai fost de gasit, si in fine nici n-am mai stiut daca ultima oara a pus plomba sau ciment -habar nu am.
Cert este ca l-am lasat pe urmatorul stomatolog sa-si faca treaba. Acuma ma ingrijorez sa nu fi uitat cumva pasamentul inauntru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mayuri a răspuns:

Te duci si intrebi. Cel mai sigur, ca sa nu te pomenesti cu maseaua retezata de la radacina.