| wellawellaandrei a întrebat:

Ce se poate face in privinta sensibilității prea mari ale glandului penisului?
Am avut fimoza si organul genital a stat cativa ani nedecalotat, dar acum îl pot decalota normal, doar ca simt un oarecare deranj la atingerea glandului + ca ejacularea in timpul actului sexual dureaza mai putin de 1 minut.
Exista creme sau ceva pentru rezolvarea acestei probleme? M-ar interesa sa stiu daca sunt creme sau alte modalități prin care as putea diminua aceasta sensibilitate pe termen lung, nu doar cateva ore.dar totusi, daca se poate numai pentru cateva ore, voi fi mulțumit si cu sfaturi in privinta asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sexologii spun ca folosirea prezervativului la sex, prelungeste actul sexual si mareste placerea, deoarece nu mai exista risc de sarcina sau de contaminare cu BTS.

O femeie are nevoie de 10-15 minute de sex vaginal ca sa ajunga la orga5m, asta dupa ce i s-a facut deja un preludiu foarte bun la inceput de partida, fiind complet umezita si excitata.
Daca partida ta sexuala dureaza 1 minut, atunci este ingrijorator, ca trebuie sa muncesti serios ca sa-ti satisfaci femeia, fiindca se va satura sa nu primeasca nicio satisfactie si in final se rupe relatia.

https://www.facebook.com/reel/1132976557960896
https://www.facebook.com/doctorcezar.ro/videos/3806073446379819

| gabicoo a răspuns:

Castrarea.