| decepentruca a întrebat:

Ce se poate intampla daca dorm de la 7 dimineata pana la 19 seara mereu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oz_1736 a răspuns:

Https://www.secom.ro/......ganismului

In rest este doar decizia ta

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vei sta de planton, schimb 1-2-3. big grin

| darrio2007 a răspuns:

Nu mai dormi noaptea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă dormi așa mereu, înseamnă că îți poți permite. Apoi din asta rezultă că nu dormi noaptea, iar casă faci asta trăiești la lumină artificială. Asta înseamnă că nu beneficiezi de soare și de lumina solară. De expunere parțială la soare avem nevoie ca să se producă în corp vitamina D. Deci vei suferi de lipsa acesteia. Relațiile tale sociale vor fi sărace, căci majoritatea oamenilor sunt treji în cursul zilei. Asta poate avea repercusiuni asupra sănătății tale mintale.

| Alverto a răspuns:

laughing) Cred că ai innebunit de la izolarea asta la domiciliu, este? Cum frate sa dormi de la 7 până la 19:00 adică tu petreci 12 ore treaz noaptea, și dormi ziua. Pune-te și găsește-ți un hobby

| Cduncfujndf a răspuns:

Și eu mă culc tot pe la 6-7 dimineața și mă trezesc pe la 17 seara. La mine e din cauză că nu ies afară...Și nici nu am cum...din cauză că îți i-ei amendă.
Înainte mergeam la liceu, și sâmbăta și duminica ieșeam afară. Uneori chiar și în timpul săptămânii, când aveam mai puțin de învățat, și adormeam destul de repede.
Dar acum îmi i-a cam două ore să adorm, pentru că prea mai am activități care să mă obosească...Și e normal că nu pot să adorm.
Îți recomand, dacă poți să faci sport în casă...Asta te va obosi și poate așa te culci mai devreme, și ziua o să te poți bucura măcar puțin de razele soarelui. Pentru că ai nevoie de vitamina D.

| jikutado69 a răspuns:

Depreseie, trezeștete la 4:20, trage un fum și lasăte dus!