| Alinușș7278289345 a întrebat:

Ce simptome ați avut în primele săptămâni de sarcină? Ați avut pofte sau v-au durut sânii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La prima sarcina am vomitat foarte mult, si nu am putut sa ma alimentez cum trebuie.
La a doua sarcina nu am avut nici un simptom, m-am simtit extraordinar de bine si am mancat tot ce am dorit.
Sanii nu m-au durut, doar am avut o mica stare de disconfort si au inceput sa creasca dupa cateva luni de sarcina.
Nu am avut pofte la nici o sarcina, nu sunt genul cu pofte, asta depinde de la persoana la persoana.

| Violleta2022 a răspuns:

Am uitat sa mentionez: primele simptome de sarcina apar dupa 3 saptamani de la fecundarea ovulului, nu inainte.