| anonima2405 a întrebat:

Ce simti cand ti se pune o branula in mana? Vreau sa vad sincer

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi lucru ca si cand te inteapa cu acul.
Nu te doare foarte rau dar nici nu e senzatie foarte placuta!
Important e ca dupa ce iti pune branula nu va mai trebui sa te tot intepe cu acul laughing caci iti vor face injectia prin branula si NU VEI SIMPTI DELOC!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acelasi lucru ca atunci cand ti se ia sange sa ti se face o injectie

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Pe mine nu m-a durut, am simtit o mica intepatura.Insa asistenta mi-a spart vena, si dupa cateva zile aveam mana neagra.

| TheAvenger a răspuns:

Doare. Cam rău.

| anonima2405 explică (pentru TheAvenger):

Destul de mult incat sa plang? laughing

| anonima2405 explică:

Mincinosiilor rolling on the floor am simtit doar o intepatura laughing ma pregateam sa plang si pe cand sa plang, deja mi-o bagat-o laughing

| Çõяÿηą a răspuns:

Depinde daca ai groaza de ace si toate alea,te iau toate caldurile si chiar daca nu doare tare,e frica care iti da senzatia ca doare tare, desi nu e chiar asa, deci e mai mult frica decat durerea, dar pentru cei care nu au groaza de ace, nu au nimic.

| anonima2405 explică (pentru Çõяÿηą):

Eu cand vad injectiile mi se face rau rolling on the floor)
Dar nu am simtit mare lucru laughing E ca si cand iti fac analize, dar doare mai putin timp rolling on the floor).

| Satoko a răspuns:

Simti o intepatura destul de dureroasa.

| pedrocj a răspuns:

Mai bine sa nu sti, daca o ai inseamna ca esti bolnav grav, dar nu doare dar nici placut nu este.