| JusTPauL a întrebat:

Ce soluții aveți pentru a scăpa de punctele negre de pe nas?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Exista niste plasturi cu carbune in DM si in alte locuri.
Folositi o data pe saptamana, fac minuni. Scot punctele negre si acele cosuri mici intr-o fericire.

https://www.youtube.com/watch?v=IizQDI-hW-w

O solutie destul de eficienta e si masca din albus de ou, cu suport de servetele de bucatarie. Bati un albus, si rupi franjuri relativ mici de batiste de hartie sau servete de bucatarie cu maxim 2 straturi.
Folosind o pensula sau degetele, aplici un strat generos de ou batut pe zona dorita, apoi "tencuiesti" cu franjuri de servetele, aplici din nou ou, apoi iarasi hartie, repeti procedeul de vreo 5 ori.
Astepti 15-18 minute, dupa care dezlipesti rapid "cofrajul".

1 răspuns:
| MihaelaOana29 a răspuns:

Iti recomand masti cu :
-ou
-miere de albine
- gelatina alimentara, lapte si carbune (gasesti la farmacie)
Eu am incercat si chiar merg?
Sunt niste videoclipuri pe Youtube si vezi cum se procedeaza