| Almássy a întrebat:

Ce sport sa fac vara asta sa slabesc 4kg /luna? Si nu o sa fiu lenesa,o sa ma misc toata ziua, o sa fac exercitii toata ziua...+ alimentatie corespunzatoare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Invata sa mananci, in primul rand!
Este vara, mergi pe o alimentatie cu multe
fructe si legume proaspete, plimbari lungi in aer liber.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Am dat un raspuns pe aceeasi tema, tu ai insa o idee mai buna despre slabit: miscare + dieta sanatoasa.
Este vara, poti face orice, de la inot pana la alpinism, depinde de posibilitati. Este bine sa fie cat mai naturala, combini efortul fizic cu cadrul natural, aerul sanatos de la tara sau munte, apa de izvor, etc.
Si aici gasesti niste cercetari interesante legate de dieta:
http://www.choosemyplate.gov/food-groups/
http://www.choosemyplate.gov/physical-activity.html

| EvangelineLovin a răspuns:

Go vegan!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| JustRoxanne a răspuns:

Poti cauta pe Youtube diferite exercitii pe care sa le faci.winking

| ShoboM a răspuns:

Prin alergat dai jos cel mai repede kilograme jos.