| NicoletaNico555 a întrebat:

Ce suplimente de calciu aş putea lua? Am 17 ani nu prea am calciu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lapte si produse lactate (naturale) + magneziu (preferabil natural, din fructe, cum ar fi sirop de coacaze negre si altele).

| Violleta2022 a răspuns:

Doar cel care ti-l recomanda medicul care te are sub observatie.

| StudentLaMedicina a răspuns:

A ieşit asta la analize sau ghiceşti tu în stele?

| shyde a răspuns:

Eu as merge pe lactate si legume verzi, dar sa iti zica medicul care e treaba cu analizele de sange, ca acolo se vede care e treaba.