| anonim_4396 a întrebat:

Ce teste se fac pentru despistarea eventualei probleme cu neurotransmitatorii glandei tiroide? Serotonina?

Adica banuiesc ca am ceva, tinand cont ca am ritmul batailor inimii putin cam mare 100, tensiune schimbatoare dar is ok in general, adica si doctorul de interne mi-a zis ca is OK, am ceva tulburari pe acolo nu am inteles, mi-a prescris ceva calmante pe acolo.
Insa sunt agitat de fel, stresat etc, alimentatia varza, dar asa sunt de mult, insa intreb asa orientativ ce fel de teste se fac pentru asa ceva. Ajunge un singur test pentru Tiroida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Neurotransmitatorii nu pot fi testați deoarece se află în creier. Serotonina e un neurohormon antistres, numit si hormonul "fericirii"
Creste cu ajutorul anumitor pastile date de psihiatru însă în cazul tau, cu acea tahicardie, ti ar trebui ceva pe baza de gaba. Consulta un psihiatru! El se ocupa de bolile pe baza de stres.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti merge la clinica privata sau cu trimitere de la medicu de familie gratuit

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Alimentatia varza
Și cine vrei să ți-o regleze, medicul?

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Sa stii ca mi-ar placea sa am o gagicuta sa-mi gateasca dar eh. nu`s nici macho man, si nu`s nici de la master-chef. Asa mananc draci laughing
in ziua de azi pentru orice exista cate o pastila, si in loc de mancare laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stii ca mi-ar placea sa am o gagicuta sa-mi gateasca.
Ah, da, deci de vină este lipsa gagicuței, iar de lipsa ei sunt de vină americanii. Mă opresc aici, ca să rămânem prieteni și să nu îmi dai ignor.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Relax, nu dau ignor la nimeni, si nu ma supar in conversatii virtuale, pentru ca is. virtuale.
Man, mi lene sa gatesc asa mananc ce nu trebuie preparate.
Iar cu fetele acolo e jale, orice fata indiferent cat de hidoasa ar fi tot are 2-3 "admiratori" care trag de ea. Deci la o fata cat de cat acceptabila, gen sa nu fie balena, sau sa-i lipseasca un picior, mana ceva laughing trebuie sa intreci peste 10 "potentiali iubiti"
Prea mare concurenta, asa ca prefer sa stau relax, indiferent. Aud zilnic cum vorbesc altii de fete viseaza etc, dar cu aia raman cu vise laughing, eu zic simplu Pas stiu ca nu-s ceva super ultra-mega barbat asa ca zic pass.
Iar faza cu americanii, este ca insecuritatea viitorului, face ca familiile sa nu faca atati copii, de regula se opresc la 1-2 daca primul e barbat zic ca 1 e suficient incat sa transmita "familia " mai departe. Daca primul e fata atunci probabil mai fac 1 sa fie si Baiat. Asa s-a ajuns la o inegalitate numerica intre sexe.
Mai demult in comunism oamenii faceau mai multi copii, avand relativa siguranta dat de stat, si atunci nu erau atatea fite scumpe. Asa ca erau fete din plin.