| Marinescu_Danut_1953 a întrebat:

Ce tratament medicamentos este indicat pentru o hidrosadenita abdominala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

Problema in cazul acestei afectiuni este ca nu exista un tratament universal care sa dea roade si de cele mai multe ori, este necesara o mica interventie chirurgicala care sa fie combinata cu medicatia.
Tratamentul medicamentos se va recomanda in functie de istoricul medical, de necesitatea interventiei chirurgicale si de posibilele complicatii aparute, asa ca cel mai intelept ar fi ca persoana in cauza sa fie consultata de medicul dermatolog.