| Child a întrebat:

Ce tratament naturist imi recomandati pentru durerea de ureche?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna!
Eu stiam ca puteai sa pui niste apa cu sare, nu conteaza cum: ori intr-o mica plasa, ori pui sarea uda pe ureche, crede-ma, chiar merge! Sau stai cu urechea in sus si folosesti creme naturale( un unguent de exemplu), dar vecina mea mai foloseste niste picaturi cu cloramfenicol, gasesti la farmaciewinking( sub numele de solutie auriculara). Sper ca te-am putut ajuta. pa pa!

2 răspunsuri:
| MyObsession a răspuns:

Eu ştiu vreo trei.
Prima, cu unguent de propolis în care iei un beţişor de ureche şi te ungi cu el în ureche de vreo două ori pe zi.
Al doilea, cu sucul de lămâie:storci două sferturi de lămâie şi se îmbibă cu vată, tampon sau tifon şi îl introduci în ureche.
Şi ultimul, cu tinctură de echinaceea:se pun în ureche şapte picături.

| Cocooos a răspuns:

Incalzeste niste ulei si introdu-l in urechea care te doare. Stai cu capul pe o perna si cu urechea in sus cateva minute.