| anss23 a întrebat:

Ce tratament se da daca ai luat virusul west nile? Daca e depistat din timp cate sanse ai sa supravietuiesti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Din cate inteleg eu, boala declansata de acest virus este mortala doar pentru persoanele cu sistemul imunitar slabit, persoane in varsta sau persoane care fac chemoterapie, radioterapie sau alt tratament cu imunosupresoare.
http://kidshealth.org/parent/firstaid_safe/outdoor/west_nile.html