| anonim_4396 a întrebat:

Ce tratamente naturiste cunoasteti impotriva imbatranirii premature?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alexdop21 a răspuns:

Pentru nu a imbatranii prematur, trebuie sa ai un ritm de viata echilibrat, mese bogate in vitamine, calciu, fier, sa faci sport gen fitness, sa te dormi cel putin 8 ore pe noapte, sa nu fumezi sa nu bei, droguri sa nu iei!

Oricum eu zic ca mai bine traiesc mai putin dar bine

| scootsie a răspuns:

O inima vesela, intinereste natural...Trebuie sa fii un om echilibrat in toate lucrurile si sa fii intr-o relatie buna cu Creatorul... El ti-a dat viata, El iti da si "tineretea fara batranete"...

| doneamiha a răspuns:

Buna, poti sa incerci si tratament anti-aging http://delmarmedspa.ro/estetica-faciala/ poate te ajuta