| adri a întrebat:

Ce tratamente sa folosesc impotriva varicelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| selef a răspuns:

Bolile venoase varicoase suntin general progresive si nu pot fi prevenite complet. Cu toate acestea, s-a constatat ca purtarea ciorapului elastic, mentinerea unei greutati corporale in limite normale si exercitiul fizic regulat pot fi benefice.

2 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Medicul iti va spune ceea ce trebuie sa faci cu exactitate, sau foloseste un gel Varixinal, sau o crema pe baza de castane, te va ajuta foarte mult.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor, nu substitui tratamentul medicamentos cu o cura de fitoterapie. pot merge impreuna, dar fara medicamente este foarte periculos.