| florina2001 a întrebat:

Ce tratamente sunt pentru colica biliara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Codrindor a răspuns:

Consider ca nimeni nu poate fi in masura sa recomanda un anumit tratament despre o anumita boala sau afectiune! Cel mai bine e sa consultati un medic, si el e singurul care va poate recomanda cu adevarat ceva bun si corespunzator. Se fac anumite investigatii, analize etc. Colicile reprezinta una dintre cauzele pentru care multi pacienti ajung in regim de urgenta la spital din cauza durerilor puterinice.Nu ne putem trata ''dupa ureche''. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Veme a răspuns:

No-spa+piafen+scobutil sau papaverina+scobutil+algocalmin