| Zuupass a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa-mi treaca durerea in gat,respectiv rosu in gat, in afara de antibiotice, medicamente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nonammme a răspuns:

Bea ceai mult, "leacurile babesti" zic sa pui sare intr-un prosop, o pui undeva la incalzit si ti-o pui pe gat, sau mamaliga calda, tot infasurata in ceva. Mie asa imi facea bunica, pe la 5-6 ani big grin

10 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Ai aici niste metode naturale :> http://www.unica.ro/detalii-articole/articole/tratamente-durerea-gat.html
Sa te faci bine!

| Adixuuu a răspuns:

Bea ceai fierbinte, nu mai bea nimic rece, chiar si apa sau scucul sa fie la tempertaura camerei, mananca niste miere si iti trece

| habibi2012 a răspuns:

Buna curata o lamaie si tai-o bucati mai mici da pune sare pe ea si mananca o sa-ti faca bine cam o lamaie pe zi jumate dimineata si jumate seara

| Chamberlin a răspuns:

Mananca mult iar dupa aceea bea mult lapte.Sau daca vrei un medicament iti recomand Hexoral.

| MikuAlex a răspuns:

Bea ceai de tei sau alt fel(sa nu fie prea dulce)daca numerge bea lapte cald cu galbenusuri de oua (asta merge aproape tot timpul).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gargara (Adica cand te intorci asa cu capu pe spate si faci asa din gat "galglaglagal") cu apa fierbinte si sare happy

| OnuOnulică a răspuns:

Strepsils cu lamaie+ceai de musetel dar ai grija sa nu fie prea caldut.

| pwp a răspuns:

Lichide calde

| giony54 a răspuns:

Sunt mai multe metode rapide : ulei de oregano picaturi, garlic caps tinut in gura, vitamina c naturala tinuta in gura.

| bombarara a răspuns:

Propolis,gargara cu sare