| SavuMihaiIonut a întrebat:

Ce trebuie sa fac daca am piciorul luxat? si este si umflat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prima data ar trebui sa faci o radiografie sa fii sigur ca nu e vreo fisura la os. in caz ca e doar o luxatie, atunci gheata, o fasa elastica si ceva repaos

| karsivan a răspuns:

Cel mai sigur ar fi la ortopedie sa faci o radiografie si daca este necesar i-ti pun piciorul in pasament gipsat pana atunci comprese reci. Mergi la camara de garda la un spital ca sa nu mai stai dupa dr. de familie.