| UmbraDeVulpe a întrebat:

Ce trebuie sa faci in cazul in care ai o problema dar nu stii sa spui ce problema ai? Pentru ca si eu sincer am de ceva ani o problema la ochi si nu am spus la nimeni, nici macar aici. si nu am mers la doctor doar pentru ca nu stiu sa spun ce problema am... Ce trebuie sa faci ca sa iti rezolvi o problema in cazul in care nu stii sa o spui? Deci nu ca nu stii sa explici, nu stii... Stiu doar sa spun asa ca nu vad cum trebuie, de exemplu si cand vad pe cineva cu o bluza in dungi cu alb si negru, deci o vad asa cu culorile alea cu alb si negru, dar nu stiu sa spun cum o vad, si si acum de exemplu am intrat pe site ul ala ytmp3 daca il stiti, si cine stie site ul stie ca deasupra barii unde pui link ul ca sa dai convert e scris ul ala, ytmp3 si treaba e ca si atunci cand misc ochii asa de exemplu si in stanga, vad din scrisul ala... Cu ytmp3, dar nu stiu daca intelegeti... Ca sincer si cu explicatul asta nu stau prea bine, nu stiu sa explic calumea, mi e greu. Ce am oare,? Si se mai poate rezolva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un medic oftalmolog si el te va upune la multe teste si tu ii vei explica simplu doar ce vezi, in felul acesta el va afla daca tu vezi bine, daca vezi toate culorile, daca nu vezi bine cu un ochi sau amandoisamd.

| dullcat a răspuns:

Cum adica nu stii? Esti adult, ar trebui sa fii capabil sa comunici ce ai, ce simti.Pana si copiii mici stiu sa faca asta.
Mergi la medic.Va sti el (teoretic) sa iti puna intrebari, astfel incat sa afle care-i treaba.

De la ytmp3 m-ai pierdut total.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns:

" în 4 Octombrie | UmbraDeVulpe a întrebat:
Am fost azi la oftalmolog si m-a pus si sa ma uit dupa nu stiu ce obiect, iar la sfarsit a spus ca am nu stiu ce la ochiul stang, dar nu mai stiu ce. Oare stiti voi despre ce e vorba?"

Deci până la urmă ai fost sau nu la oftalmog?
Tu pari a avea mai multe probleme: cu ochii, cu exprimarea, cu minciuna, cu memoria și cu logica.

Nici nu știu la care ar trebui să începi să lucrezi prima oară.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cand mergi la medic esti dator sa spui tot ce te deranjeaza.De aia este acel om acolo. Daca ascunzi lucruri, atunci iti asumi consecintele.

| johnnny123 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Păi și de ce mă rog te duci la doctor dacă nu-i spui ce probleme ai?

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Exista o serie de teste pe care le trebuie sa le faci la un control oftalmologic serios....Rezultatele acelor teste vor fi interepretate de medic si vei afla ce este.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Teoretic da.Practic nu stiu.Te duci la medic si afli.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ramane pentru tine sa afli.