| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa iau pentru imunitate sa nu mai racesc in gat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Preparatele cu Echinaceea sunt foarte bune, cu o conditie: sa faci tratamentul cateva saptamani si sa respecti schema de tratament.Fiecare preparat are prospect cu schema de tratament. Daca iei doar cateva zile capsulele, nu rezolvi nimic. Orice tratament naturist are durata mai indelungata si nu se vad efectele imediat.

| AvalohAlyn a răspuns:

Iti sugerez sa iei Baracka.Sunt din seminte de ulei de chimen negru(sunt naturale) si te ajuta foarte mult la imunitate, cel putin pe mine m-a ajutat.Costa in jur de 25-30 de lei si se ia in fiecare luna timp de 3-4 luni. Mie medicul mi-a recomandat.Sanatate.

| zorialbi a răspuns:

Echinacea si zinc - comprimate sau sirop de Echinacea...sau Imunostim cu Echinacea si gheara matei. Sanatate!happy

| remus a răspuns:

20-25 picaturi de propolis cu un catel de usturoi in fiecare dimineata, preventiv, sanatate multa!

| miauu a răspuns:

Pai
eu am facut un moldamin

si am luat zahar cu albastru de metil... e bun
de cand is mica i-au asa

| PisuCluj a răspuns:

Pai poti sa ceri la farmacie calciu tablete sau calciu efervescent nu costa mai mult de 40 de lei.si cand te doare in gat bea ceai cu lamaie si e mai bun spraiul din farmacii pentru gat.

| mariap2011 a răspuns:

Vad ca mai multa lume pomeneste de echinacea. este intr-adevar buna, am descoperit pe propria mea piele:) eu am luat Esberitox N care este facut din Baptisia, Echinacea, Thuja. eu am aflat de el de la pediatra copilului meu. ca sa aflu mai multe m-am mai dat pe net si m-am lasat convinsa. http://www.esberitox.ro/plante.html

| larisag a răspuns:

Buna,
Intra pe http://www.tratamente-boli.com/......nitar.html si citeste despre un suport natural pentru sistemul imunitar.
Multa sanatate si o zi buna!

| dragalasica a răspuns:

Pastile, af course...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Is niste pastile asa niste capsule cu echinacee. Sunt in jur de 30 de lei. Sunt foarte bune, iti recomand! Du`te la farmacie stie farmacista mai exact.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bronchovaxom, acizi grasi omega3, ginseng, Zinkit.Altereneaza-le, si-o sa-ti creasca imunitatea. Igiena e foarte importanta.Cumpara-ti un gel antibacterian d ela farmacie si poarta-l la tine, foloseste-l cat d edes.

| Dango a răspuns:

Bun gasit! Verica-ti aici https://alimentaris.eu/