| kanajambe a întrebat:

Ce trebuie sa mananc inainte si dupa antrenament pentru rezultate optime in slabit (carbohidrati proteine.) si de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Alimente sărace în calorii, carbohidrații sunt buni pentru sportivii de performanță, nu ție dacă vrei să slăbești.
Nu mănânci absolut nimic înainte și după antrenament timp de 2 ore.
Pa, pa.

1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Poti manca ce vrei tu in afara de carbohidrati, dar intr-o masura rezonabila (nu umpli farfuria). eventual poti baga niste L-carnitina pentru efecte mai rapide si dupa antrenament 20-30 minute cardio. eu pentru slabit bag dimineata la 9 sala, mese la 8, 11, 14, 20 si la 22 ies la alergat in parc cam 1 ora. cu pauze ca obosesc repede happy.