| Andrei1234hd a întrebat:

Ce trebuie sa mananc sa ma ingras? Sunt foarte slab, nu prea mananc atat de mult in general, ma trezesc la 1, 2 si mananc mai mananc pe la 6, 7 si seara pentru ca stau pe afara si na, altadata mananc de 2 ori pe zi, vreau sa stiu daca ma ajuta si flotarile sau abdomenele sau vreo aplicatie de fitness, vreau sa mentionez ca am 13 ani 1, 71 si 50 de kg chiar daca am 50 de kg par mai slab de atat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mosotti a răspuns:

Tu vrei sa te ingrasi dar vrei flotari si abdomene sa arzi mai multe Kcal. Nu esti la dieta!

Mananca dulciuri, afara de ce mananci acum, nu scazi ce mananci acum, si vei lua in greutate, merge si sport. Alea au volum mic si kcal multe.
Sau na, alune un 200 g pe zi daca nu vrei dulciuri sa zic doua ciocolate pe zi, ca si alune si astea au 1200 Kcal si iei cam 5 Kg pe luna. Astea-s cele mai practice.

Banui ca mananci si sanatos ce mananci pe zi, pastrezi ce mananci si alea in plus.
Sau 200 g miez de nuca.
Altii zic sa mananci ce ar trebui sa mananci la slabit, confunda slabirea cu ingrasarea, culmea.