| NicoletaNico555 a întrebat:

Cei care aţi citit întrebarea asta aţi vazut ca urmeaza sa fiu operată de apenicită mâine la ora 10 dimineaţa am programre https://www.tpu.ro/......-a-zis-ca/ dar îmi e foarte frica de operaţie am 17 ani şi vreau sa va întreb câteva întrebari.1 Ce anestezie se foloseşte? 2Cât voi sta în spital după? 3 Va fi operaţie grea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

1. O anestezie generala formata dincateva seruri, pe care numai un medic anestezist stie sa o faca.
2. Vei sta 1 zi in spital si apoi mergi acasa.
3. Este cea mai usoara operatie de pe fata pamantului, dureaza 10-15minute si gata.
Nu ai nici un motiv sub soare sa-ti fie frica de operatie, fiindca este cea mai banala operatie si cea mai usoara, fiindca vei dormi si cand te vei trezii esti deja la pat si fara dureri.