| LoOvE a întrebat:

Cele care aveti parul gras.Cu ce va dati sa nu il mai aveti? Cate zile aveti parul curat? La cate zile il spalati? Un produs natural stiti cu care sa ma dau pentru a nu mi se mai ingrasa asa des?(a 3 zi e foarte gras l mine).

Ziceti-mi oriceee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pure9 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca tine. De exemplu ma spal duminica luni pe zi arata bine iar seara si marti e gras straight face, am citit ca un sampon cu ph care sa se adapteze in functie de scalp ar ajuta insa eu am incercat unul cu ph neutru si nu a dat rezultate. Daca vrei sa ascunzi aspectul de gras incearca cu pudra de bebelusi pe care o aplici in cantitate mica la radacina si cica ii ia din grasime (merge si cu pudra de fata - incercat). oricum cred ca cea mai buna idee ar fi sa mergem la un doctor care se pricepewinking

2 răspunsuri:
| Fragolita a răspuns:

. Hmm. si eu sunt ca tine. A 3a zi mi se ingrasa si mei parul si trebuie a-l spal din 2'n'2 zile...; d de obicei folosesc samponul. garnier sau altele. in fine nu prea stiu cum sa te ajut.thinking

| MadaZuza a răspuns:

Ohoo! E foarte bine daca ti se ingrasa asa laughing Eu am folosit Wash&Go pentru perul cu tendinta de ingrasare rapida(scrie pe produs) Si trebuie sa recunosc ca nu mi se mai ingrasa asa de repede. Cam la 4-5 zile se ingrasa... Sper ca te-am ajutat:*