| alinaro21 a întrebat:

Cer parerea fetelor, mai exact vreau niste sfaturi deorece nu as dori sa apelez din prima la dotcor. Mi-a intarziat menstruatia. Am simptomele menstruatiei insa seamana cu cele de sarcina
(sani durerosi, am avut si greturi de dimineata insa cred ca au fost de la stres sau ceva care nu mi-a priit, ma enervez usor si am avut si cateva crampe menstruale) Mentionez ca eu nu am intretinut relatii niciodata si nici nu am avut tentativa. Credeti ca ar putea fi ceva dereglari hormonale? Prima menstruatie am avut-o in urma cu 2-3 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AAme23 a răspuns:

Atat timp cat nu ai intretinut realtii sexuale neprotejate, nu ai cum sa fii gravida. Poate doar dereglari hormonale, poti vorbi cu medicul de familie.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu te crezi fecioara maria?
Daca nu ai avut sex niciodata, cum naiba poti sa crezi ca esti gravida?

| Violleta2022 a răspuns:

Am tot incercat si de pe celelalte conturi de pe care ai mai scris aceeasi porcarie, sa-ti spun ca tu ai ciclul de tip NEREGULAT, deci NIMENI de pe fata pamantului nu-ti poate spune NICIODATA cand vine ciclul tau, fiindca nimnei nu stie.

Deci NU se poate vorbi de "intarziat" cand NIMENI nu stie cand trebuei sa vina!