| sashaclara a întrebat:

Cerealele fitness te ajuta sa slabesti sau nu? Help please; D

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Defender a răspuns:

Sunt bune sa le mananci dimineata la micul dejun si te ajuta putin sa slabesti.

2 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

Urmareste continutul de proteine si de fibre din ele. Daca au in jur de 10g proteine si 10g fibre pe 100g cereale si nu au zahar adaugat, iti fac bine dimineata, in cantitati decente (pana in 100 g). Daca nu, si mai au si zahar in ele arunca-le cu multa incredere LA COS. Oricum nici cele "bune" nu te ajuta la slabit, ci iti dau energie pentru ziua ce urmeaza. Cerealele sunt cele mai de evitat alimente intr-o cura de slabire. Cerealele nu sunt bune PENTRU slabit. Ele iti aduc niste vitamine, niste fibre, nu sunt indispensabile. Deci cu precautie POTI consuma MICI cantitati, dar sa AJUTE la sabit? Nu.

Răspuns utilizator avertizat