| JIJ a întrebat:

Ceva mai complicat am o senzatie de inchitire, parca ar ramane ceva in gat, eu cred ca este de la o masea pe care am miscato cu toata puterea si am scobit-o pana a mai ramas un colt sau doua, dei este vreo legatura dintre radacina maselei si musculatura gatului? deci maseau nu ma doare si nici nu am unflatura nici puroi, deci canalu e inchis.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

S-ar putea sa fie un inceput de rosu in gat (raceala).

| RickGrimes a răspuns:

Da,dar s-a putea sa fie de la dinte, deoarece nu e bine sa ramana colturi... si daca ai scos dintele prea brutal este si normal sa te doar putin mai jos, pe la gat, mai bine te-ai duce la un control medical.

| JIJ explică (pentru RickGrimes):

Totusi nu stiu cat de rari sunt doctorii stomatologi care ar face operatie pana la maxilar.