| Sabynutza_1045 a întrebat:

Ceva sfaturi daca am un papagal racit? (l-am luat de la un pet shop unde a stat la 4 5 grade si cam stranuta)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| laurentiu a răspuns:

Ehee!
si eu am avut unul racit si ce crezi? a murit! dar daca e la inceput boala adica in curs de dezovoltare nu poti decat sai dai multe fructe adica dai mult patrunjel si morcovi! si sa aiba mereu pana isi revine!
iar daca nu, nu ai ce sa faci nu poti sai dai paracetamol laughing daca raceste grav o sa moara! dar dai ce am zis eu ca sunt sanse sa-si revina!

| Lala20 a răspuns:

La 4 sau 5 grade? N-as prea crede.ca nu ar fi supravietuit dupa parerea mea. Du-l la veterinar, nu face tu experimente dandu-i Nurofen sau altceva laughing Funda?