| CeVorbestiMa a întrebat:

Chiar se intampla ceva daca folosesc parfumuri/deodorante expirate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Da, in primul rand nu mai este eficient, in al 2-lea rand iti poate provoca de la iritatii la mancarimi si arsuri depinde de sensibilitatea pielii tale. Bine, acum daca e expirat de doar o saptamana mai merge folosit, dar mai mult deja intra in factor de risc.
Sanatate!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Alergie poti avea egal e nou sau vechi, isi pierde din putere sa spun asa, deodorantele creaza noduli, parfumurile pot cauza cancer de piele

| Kenya a răspuns:

Da! Poti avea reactii alergice!

| Ced7 a răspuns:

Da, evident. Cel mai frecvent simptom este iritatia.