| SilvesterS16 a întrebat:

Ciao TPU, am 16 ani si sunt baiat,as vrea sa stiu daca ma masturbez imi afecteaza negativ dezvoltarea fizica, funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Depinde de frecventa, dar daca deja ai inceput, sigur va creste si frecventa. Parerile sunt impartite, dar se pare ca dereglari fizice majore nu au loc: problema se pune asupra dereglarilor psihice!

2 răspunsuri:
| NH4OH a răspuns:

Nu, nu te afecteaza cu nimic. Bafta!
Funda?

| LadyInRedInDarkParadise a răspuns:

Fizic nu o sa ai nicio problema. Baga mare! Funda?