| kot a întrebat:

Cind servesc bauturi alcoolice si cineva fumeaza alaturi de mine vomit permanent, mi sa intimplat asa de vreo 3-4 ori.Cine stie de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cirus a răspuns:

Nu suporti fumul de tigara excesiv, in spatiu inchis, mai ales cand creierul tau e sub influenta alcoolului...si eu am mai patit doar sa'mi vina greata. adica in mod normal suport fumul de tigara. pana la o limita, dar cand beau... nu prea imi place. ma ia cu greata.

| kot explică (pentru Cirus):

Si ce trebuie sa fac ca sa scap de greata?

| Cirus a răspuns (pentru kot):

Sincer nu stiu un remediu exact, insa ti'as putea da o idee daca as stii mai multe, daca fumezi, daca umblii cu fumatori, daca nu ai mai avut probleme de genu inainte, daca esti ca in cazut meu... eu scap doar fara sa ma idau importanta fumului, de ex in club, eu nu mai stau sa zicvai ce miroase. k doar e plin de fum acolo, insa trec cu vederea si continui sa dansez/ beau./ vorbesc happy poate fi si o chestiune de timp, sau o schimbare la metabolismul tau, sincer mie nu mi se intampla mereu... doar in unele cazuri thinking si nici eu nu imi pot explica asta happy poti chiar sa mergi la medicul de familie. poate intr'adevar simtul tau olfactiv, e afectat de mirosul de tutun in prezenta alcoolului. happy

| DyDy0503 a răspuns:

Corpul tau nu suporta toxinele, iar ca el sa se protejeze incearca sa le elimine prin orice mijloc, iar pentru binele tau ar trebui sa mergi la un medic sa te consulte si sa nu mai consumi alcol sau sastai in prezenta fumatorilor happy

| DyDy0503 a răspuns:

Corpul tau nu suporta toxinele, iar ca el sa se protejeze incearca sa le elimine prin orice mijloc, iar pentru binele tau ar trebui sa mergi la un medic sa te consulte si sa nu mai consumi alcol sau sastai in prezenta fumatorilor big grin