| nelcika a întrebat:

Cind te doare foarte tare fruntea cum este tensiunea ridicata sau scazuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei durerea in frunte nu are absolut nici o legatura cu tensiunea arteriala.

soothe
| soothe a răspuns:

De obicei durerile de cap frontale au o componeneta ce tine de digestie, de dieta (grasime, bautura in exces), de vreme (umezeala); din punctul de vedere al medicinei orientale sunt implicate merdianele intestinului gros si al stomacului - masati/presati punctele LI4 (intesting gros 4), St (stomac)44, 3, 8, Yintang; le gasiti cu google imediat (de exemplu dati cautare St44); cel mai efectiv este LI4 care se gaseste la mana intre degetul mare si aratator, chiar pe varful pernitei care se formeaza cand apropiati cele doua degete unul de celalalalt... masati ferm cate 2 minute la fiecare mana. multa sanatate!

| ionut1980 a răspuns:

Durerea cefei si nu a fruntii este o simptoma a hipertensiunii ( tensiune crescuta ).

| octavianpas a răspuns:

Frumtea si deasupra ochilor te pote durea de la sinuzita, raceala sau o problema a ochilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scazuta

| lemonlollipop a răspuns:

Durerea cefei se manifesta cand tensiunea este mare

| dienutza_5195 a răspuns:

Ai tensiunea crescutasad