| RAY a întrebat:

Cine imi spune ce medicamente scrie pe reteta ca eu nu inteleg

https://ibb.co/W21L5Nj

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu trebuie sa stii tu, te duci la farmacie si iei, aia stiu. Nici eu nu disting bine ce scrie. Dar trebuia si tu sa intrebi! Ca eu intreb cand nu inteleg inainte sa plec din cabinet. Si dupa aia de pe cutii iti notezi numele.

Daca e cum zice colegul, primul si ultimul sunt suplimente si nu cred ca ajuta la ceva, mijoocul este pentri insuficienta cardiaca cronica, asa am citit pe net despre el adica adica ala cu Ivo.
Si de unde a ajuns la concluzia ca ai insuficienta cardiaca?!

| RAY explică (pentru Mosotti):

Doctorul mi l-a dat, desi din alea 3 Ivabradina este cel mai bun?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Iva nu am zis ca e cel mai bun ca nu ma pricep aria cardiologie mai deloc, am zis ca doar ala din cele trei e medicament, celelalte doua sunt suplimente doar, nu-s medicamente. Dar daca el a considerat ca ai la inima ceva, asa o fi, nu contest. Citeste si tu despre el sa vezi pentru ce este, ca sa stii tu pentru tine.

| Denisa0954 a răspuns:

Stresclin complex
Al doilea pare a fi procor forte
Si
Ivabradina al treilea

| Ingerfararipi333 a răspuns:

Buna! Pastilele sunt: Stresclin, Ivabradina si Procor forte. Sanatate!