| andreea_9905 a întrebat:

Cine imi spune si mie cum iau mai departe marvelon fac pauza 7 zile dupa primul fisic si dupa aia incep sa iau pastila care are scris pe ea luni sau ziua in care sunt happy. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Orice pastila ai lua, ele au aceeasi compozitie. E bine sa iei pastila pe care scrie ziua saptamanii in care esti, pentru a-ti fi mai usor sa urmaresti daca iei corect pastilele.

2 răspunsuri:
Laur
| Laur a răspuns:

Nu conteaza ce pastila iei, toate au aceeasi compozitie, ai grija doar sa iei in fiecare zi si la ora constanta (pe cat posibil).

| getty a răspuns:

Eu stiu ca trebuie luata in ziua in care esti.Sunt chiar sigura de chestia asta